کتاب آموزش اکسل ۲۰۱۶

کتاب اکسل 2016

مولفان: اعظم امین آبشوری – مرضیه کیانیانی

در چند دهه‌ی اخیر همزمان با رشد سریع تکنولوژی و انفجار اطلاعاتی، نیاز به ابزارهایی برای ذخیره‌سازی، دسته‌بندی و پردازش اطلاعات بیش از پیش احساس می‌شود. نرم‌افزار اکسل از جمله کاربردی‌ترین نرم‌افزارهای Microsoft Office می‌باشد که در دسته برنامه‌های اداری این مجموعه قرار می‌گیرد. کاربرد اکسل با توجه به گستردگی ابزارهای گنجانده شده در آن، در تمام حوزه‌های کاری که به نوعی با دسته‌بندی و تحلیل داده‌ها، بانک‌های اطلاعاتی یا گزارشگیری سر و کار دارند ملموس است.

این کتاب در نه فصل تنظیم شده است. خوانندگان با مطالعه فصل‌های اول تا چهارم، با Excel 2016 آشنا شده و نحوه انجام محاسبات و فرمول‌نویسی، ویرایش و قالب‌بندی را فرا خواهند گرفت.

 

در فصل پنجم انواع توابع Excel 2016 شامل توابع ریاضی، مالی، منطقی، تاریخ و زمان، متنی، جستجو و مرجع و آماری همراه با مثال‌های کاربردی شرح داده خواهد شد. همچنین در این فصل برخی مفاهیم و فرمول‌های آماری و کاربردهای آن به طور خلاصه تبیین شده است.

در فصل ششم به تشریح مباحث مربوط به نمودارها نظیر درج نمودار، تغییر نمودار، اعمال طرح‌های آماده، درج مقادیر و عناوین در نمودار، خطوط خطا، خطوط شبکه‌بندی در نمودار، کادر فهرست و سایر مباحث مرتبط پرداخته می‌شود.

در فصل هفتم مباحث مرتبط با چگونگی ایجاد، حذف و تغییر یک سبک و همچنین استفاده از سبک‌های موجود و ادغام سبک‌ها تبیین شده است.

در فصل هشتم کار با لیستها، فیلتر، ابزار SubTotal، ایجادComboBox  و همچنین PivotTable شرح داده شده است.

در فصل نهم به تشریح مباحث مرتبط با چاپ نظیر تنظیم اندازه و جهت صفحه، تعیین رنج مورد نظر، تنظیم حاشیه و سرصفحه و غیره پرداخته شده است.در تمامی کتاب مثال‌هایی جهت روشن‌تر شدن موضوع آورده شده است.

 

شابک: ۷-۱۳-۸۲۱۰-۶۰۰-۹۷۸

تعداد صفحه: ۲۵۸

سال چاپ: شهریور ۹۵

قیمت پشت جلد: ۲۴٫۰۰۰ تومان

با تخفیف خرید اینترنتی:  ۲۲٫۰۰۰ تومان

امتیاز این پست از نظر آکادمی فاوا گستر

تمام حقوق این سیت محفوظ است